Responsive image
Kayıtlı Kullanıcı

Tanıtım Videosu

Türkçe Öğreniyorum platformuna hoş geldiniz! Türkçe öğrenmek için zaman ve mekan kısıtınız mı var? Türkçe’yi dünyanın dört bir yanından 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz bu platformdan alanında uzman eğitmenlerden keyifle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Sistem Özellikleri

Türkçe Öğreniyorum sistemi ile Türkçe’yi A1 düzeyinde öğrenebilirsiniz. Türkçe Öğreniyorum sistemi, açık ve uzaktan öğrenme felsefesine uygun olarak Yunus Emre Enstitüsü ve TÖMER’lerin içerikleri ile uyumlu olarak tasarlanmıştır. Öğrenenlerin sadece dil bilgisi değil; konuşma, yazma ve dinleme becerilerini de geliştirebileceği etkileşimli öğrenme araçları barındırır.

Ders anlatım videoları

Her konu başlığı için temel bilgileri sadece birkaç dakika içerisinde edinebilirsiniz. Üstelik İngilizce, Fransızca, Arapça ve Rusça alt yazı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

Drama videoları

Günlük yaşantınızda karşılaşabileceğiniz, gerçek hayata ilişkin diyalogları ve olayları içerir. Drama videoları sayesinde Türkçeyi günlük yaşantınıza daha rahat dahil edebilirsiniz.

Oyunlar ve bulmacalar

Keyifli bir şekilde alıştırma yapmanız için tasarlanmıştır. Kelime bulmacaları ile ilgili bölümde geçen kelimeleri tekrar edebilir; oyunlarda günlük diyalog tamamlama alıştırmaları yapabilirsiniz.

Dinleme etkinlikleri

Bölüm içerisinde geçen ifade, kelime ve kavramların telaffuzunu duymanız içindir. Seslendirilen kelime ile görsel ya da metin eşleştirmesi yaparsınız. Böylece öğrendiğiniz kelime ve kavramları pekiştirebilirsiniz.

Yazma etkinlikleri

Konu içerisinde geçen kelime ve cümlelerde eksik bırakılan yerleri yazarak tamamlamanız içindir. Bu etkinlikler ile yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz ve yazdıklarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Telaffuz etkinlikleri

Öğrendiğiniz kelime ve cümleleri seslendirip kendi seslendirmenizi dinleyerek karşılaştırma yapmanız içindir.

Bölüm sonu değerlendirme

Bölüm boyunca öğrendiğiniz konu ve gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri kapsar. Dinle, yaz ve oku etkinliklerini içeren her seferinde yenilenen 10 soru ile konuyu ne kadar öğrendiğinizi dilediğiniz kadar tekrar ederek görebilirsiniz.

Kurallar Sözlüğü

Türkçe dil kurallarına hakim olabilirsiniz. Ders konularından bağımsız olarak erişebildiğiniz dört dil seçeneğine sahip bu araç ile kuralları detaylı bir şekilde öğrenebilir; örneklerle pekiştirebilirsiniz.

Farklı dil desteği

Sistemde ders anlatım videolarına İngilizce, Fransızca, Arpaca,ve Rusça altyazı seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Kurallar sözlüğü ve kelime sözlüğünün İngilizce, Fransızca, Arpaca,ve Rusça çevirileri ile öğrenenlere destek sağlanmaktadır.

Kelime Sözlüğü

Ders konuları içerisinde geçen A1 düzeyindeki kelimelerin dört farklı dildeki tanımlarını içermektedir. Aynı zamanda kelimeler, görsellerle ve cümle örnekleriyle pekiştirebilirsiniz. Her kelime için dinleme ve konuşma etkinlikleri de bulunmaktadır. Böylece kelimenin anlamını öğrenmekle kalmayıp, telaffuzunu da pratik ederek kelimeler günlük yaşantınızda daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Forum

Öğrenen ve öğretmenlerimizin birbirleriyle yazılı olarak iletişim kurduğu bir alandır. Forum ortamında sistemin kullanımı konusunda sorularınızı sorabilir, önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinde öğrenenlerle Türkçe konuşma imkanı bulabilirsiniz. Konu başlıklarında aklınıza takılan kısımları sorabilir, fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Sanal toplantı aracı

Türkçe eğitmenleri ile canlı; sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunar. Sanal toplantılar sırasında konu tekrarları, konuşma ve yazma etkinlikleri yapabilirsiniz. Bu toplantılara gruplar halinde katılabilir; dünyanın dört bir yanından Türkçe öğrenen ile sesli ve görüntülü olarak görüşürken eğitmenlerimizden geri bildirim alabilirsiniz."